Wiek przedszkolny to niezwykle ważny okres w rozwoju dziecka, w którym zachodzi wiele zmian psychicznych i fizycznych. W tym czasie dziecko jest bardzo ruchliwe i ciekawe otaczającego je świata. Absorbuje wszystko, z czym się styka. Dlatego niezwykle istotne jest środowisko, w jakim dorasta. Jeżeli dorośli zadbają o to, by dostarczyć dziecku bodźców i stymulujących materiałów – dziecko pięknie rozwinie swój potencjał. Zostawione samo sobie, lub, co gorsza, posadzone przed ekranem, który ma zastąpić kontakt z dorosłymi, z rówieśnikami i książką – rozwinie się w znacznie ograniczonym zakresie, marnując bezpowrotnie swój potencjał.

Dzieci w wieku przedszkolnym, lubią naśladować innych. Ta cecha jest bardzo pomocna podczas nauki języka. Odpowiednio zachęcone przedszkolaki, chętnie odtwarzają, a następnie twórczo przetwarzają poznane w zabawowej formie słowa i zwroty.

Nasze zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym uwzględniają ich potrzeby rozwojowe. Są tak pomyślane, żeby umożliwić dziecku pobudzenie jego ciekawości, zachęcać do zadawania pytań oraz aktywnego udziału we wspólnym odkrywaniu języka angielskiego. Wychodząc naprzeciw dominującej w tym wieku formie myślenia konkretno-wyobrażeniowego (obrazowego), podczas zajęć wykorzystujemy wiele pomocy dydaktycznych, takich jak obrazki, plansze, plakaty, piłki i inne zabawki, które ułatwiają dzieciom naukę, a jednocześnie pozwalają uniknąć używania języka polskiego w czasie lekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram
WhatsApp